Kısırlığın Psikolojik Sebeplerinden Haberdar Mısınız?

Günümüzde yapılan araştırmalar zihin ve bedenin birbiriyle sürekli ilişki içinde olduğunu ve birbirini etkileyebildiğini göstermektedir. Bu duruma verilebilecek en güzel örneklerden birisi, tıbbi hiç bir sebebi bulunmayan, literatürde “açıklanamayan infertilite” olarak geçen kısırlık türüdür.

Kısırlığın psikolojik tedavisi hakkında 0216 706 1430 numaralı telefondan bize ulaşabilir ya da whatsapptan sorularınızı sorabilirsiniz.

Açıklanamayan İnfertilite (Kısırlık) Nedir?

Açıklanamayan infertilite, kadında da erkekte de gebeliği önleyici hiçbir faktör olmamasına rağmen çiftin doğal yollarla bebek sahibi olamama durumudur. Bu süreçten geçen bir çiftin, bebek sahibi olabilmek için devam ettikleri tedavinin yanı sıra psikolojik terapi sürecinden de geçmeleri son derece önemlidir. Çünkü terapide, çiftin bebek sahibi olamamasının psikolojik sebepleri araştırılır.

Bilinçaltında, ebeveyn olmakla ilgili gizli kalmış korkular, kaygılar var mı?

Answering phone calls

Elementum posuere mauris, ac ultricies eu orci massa at id tincidunt.

Anne ya da baba kendini gerçekten ebeveyn olmaya hazır hissediyor mu?

Basic data entry

Accumsan odio id nec mauris, eu, tortor at. Vitae tincidunt enim quis.

Eşler birbirlerine yeterince güveniyor mu?

Organizing calendar

Elementum blandit erat odio quam pellentesque aliquam faucibus.

Anne-baba adayının kendi çocukluklarına baktığımızda aileleriyle ilişkileri nasıldı? Travmaları var mıydı?

Yukarıda sıraladığımız cümleler, terapide değindiğimiz noktalardan sadece birkaçıdır. Kişiler sebepsiz yere gebe kalamıyorsa sorun zihinlerindedir. Dikkatlerini zihinlerine verdiklerinde ve terapi ile zihinlerini iyileştirdiklerinde bedenleri de rahatlayacak ve doğurganlıkları artacaktır.